Przygody z książką cz. 5


To już mój piąty wpis w ramach przygód z książką. Musze przyznać, że coraz więcej frajdy sprawia mi wyszukiwanie ciekawych książek dla dzieci - tych młodszych i tych starszych. A największa skarbnica subiektywnych recenzji jest tutaj.

Dzisiaj o najpiękniejszej książce, jaką mamy w naszej dzie(w)cięcej biblioteczce. Poprosiliśmy zarówno dla Zuzi jak i dla Dorotki w ramach prezentu na chrzest o książki - i to był jeden z najlepszych prezentów i pamiątek, jakie dziewczynki (i mama też :D) mogły dostać. Jedną z tych książek jest "Zwierzęta wokół nas. Cztery pory roku" wydawnictwa Debit. 


Książki muszą być dla mnie ładne - bardzo zwracam uwagę nie tylko na treść, ale i na estetykę ilustracji. I choć Zuzia (a Dorotka tym bardziej, bo jest jeszcze za mała) niekoniecznie lubią czytać o zwierzętach, to staram się chociaż pokazywać obrazki i przy okazji przemycać Zuzi różne ciekawostki. A ilustracje są, sami przyznajcie, zapierające dech w piersiach:

Nawet wyklejka okładki jest piękna! Oh, chciałabym umieć tak pięknie rysować i zdaję sobie sprawę, ze wymaga to lat praktyk...

A gdy już uda mi się choć trochę zaszczepić w dziewczynkach miłość do przyrody i pięknych ilustracji, na pewno pokażę im drugą przyrodniczą książkę, którą ostatnio sama czytam do poduszki :) Są to pełne szczegółowych opisów, ale i również ładnych, realistycznych ilustracji "Zwierzęta Wajraka":
Teraz trzeba tylko wybrac się na łąkę, do lasu lub chociaż parku, aby móc te ciekawe zwierzęta pooglądać na żywo. A Wy macie jakieś ulubione książki o przyrodzie?

Komentarze

 1. Woooow! Pierwsza jest po prostu cudna i cos czuję, że Oli mógłby się nia zachwycić już teraz. <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Robią wrażenie, ładnie wydane i pełne wiedzy przyrodniczej.

  OdpowiedzUsuń
 3. obie piękne!
  jestem pewna, że każde dziecko (nawet fana ciężkiego transportu) zachęciłyby do uważniejszego poznania sekretów świata zwierząt
  jak się zdecyduję, która lepsza, na pewno jedną sobie (tfu, Jankowi!) kupię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze mieć dziecko, bo pod przykrywką można sobie kupować piękne książki. Też tak mam :-)

   Usuń
  2. Ja też, ja też ;) Niestety ostatnio mi się to rozwija i zaczynam już nie tylko książki, ale i gry (a czasem nawet zabawki) kupować trochę pod siebie ;)

   Usuń
 4. Bardzo ładne i ciekawe książki :-

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki o zwierzętach to te które me Dziecko uwielbia. Mamy kilka ale widzę że fajnych pozycji na rynku jest cała masa :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne! Wajraka bardzo lubimy, ale chyba pora uzupełnić naszą biblioteczkę o kolejne przyrodnicze pozycje :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty