Przygody z książką cz. 2


Dzisiaj o specjalnej dla mnie (i Zuzi też) książce, czyli "Sylabami po Krakowie" autorstwa Oli Artymowskiej i Agaty Dębickiej-Cieszyńskiej. Książka została wydana przez Centrum Metody Krakowskiej i jest pomocą przy nauce czytania metoda krakowską właśnie. 

Pewnie nie pomyślałabym nawet o kupnie tej książki (a szkoda), gdyby nie to, że znam Olę i widziałam kilka razy jak ta książka powstaje. A jest to ogrom pracy!

A jak wygląda sama książka? To 7 rozkładówek na twardym kartonie, które przedstawiają ważne miejsca w Krakowie wraz z bohaterami, którzy prowadzą nas przez te miejsca i mają w nich różne przygody. Na każdej ilustracji jest mnóstwo szczegółów, które Zuzia uwielbia wyszukiwać a także krótkie wyrażenia dźwiękonaśladowcze.

Do każdej rozkładówki jest dołączona karta z opisem danej strony w formie historyjki a także ćwiczeniami z czytania sylabami.

Bardzo lubimy "zwiedzać" w tej książce z Zuzią miejsca, które znamy z wycieczek po naszym mieście, a przy okazji Zuzia zaczyna poznawać literki. A to wszystko z pięknymi i charakterystycznymi ilustracjami Oli :)

 Książkę baaardzo polecamy z Zuzią, nie tylko dlatego, ze Ola jest moją znajomą :) Wiem jednak, że nie jest taka łatwa do dostania, wiec od razu podrzucam link: http://www.centrummetodykrakowskiej.pl/101,10,oferta,sylabami-po-krakowie.htm

Pozdrawiam!

Komentarze

Popularne posty