Przygody z książką cz.4


Od kilku tygodni uprawiamy balkoning :) Posadziliśmy kwiatki, kupiliśmy ogromną skrzynię, na której można się wyłożyć, dołożyliśmy poduszki i osłoniliśmy się od słońca. I tak balkon stał się ulubionym miejscem Zuzi na czytanie książek :) 


A tych znów nam przybyło. A to za sprawą książeczki o pewnej dobrej czarownicy, która Zuzia dostała w ramach pierwszej wycieczki do kina z przedszkola. I tak oto w nasze ręce trafiła "Czarownica i ryba" autorstwa Mai Strzebońskiej. 


Przyznam, że nawet nie zwróciłam na nią większej uwagi dopóki nie przeczytałam jej Zuzi drugi i trzeci i następny raz. Bo okazało się, że książka jest idealna na krótkie czytanie: prosta, ciepła  i mądra historia, świetnie się ją czyta na głos i jeszcze te wspaniałe dowcipne ilustracje mamy autorki - pani Alicji Kaczmarskiej-Strzebońskiej. Obie jesteśmy zauroczone :) Do tego stopnia, ze nabyłyśmy jeszcze 2 kolejne książeczki o czarownicy o dobrym sercu, która zaprzyjaźnia się z kotkiem:

"Czarownica i kot", która jest chyba pierwszą z serii oraz "Czarownica i kociaki". Wiem, że ukazało się jeszcze kilka książeczek tej autorki, ale jeszcze ich nie miałam w rękach. Są jednak na liście "must read" :)Takie to oto nasze czytanki balkonowe u progu lata :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty